Loading
 

E-poe tootefoto personaalne koolitus

 

002

  Toodete pildistamise võiks jagada kahte leeri: stilistikaga reklaamfoto ja informatiivsed fotod e-poes müüdavast tootest. Erinevus seisneb selles, et reklaamfoto puhul on tegemist stilistiliselt väga kvaliteetse ja põnevalt valgustatud fotoga, mille tegemiseks kulub tunde, vahel ka päevi. Suure tootevalikuga e-poe puhul pole reeglina võimalik kõikide toodete puhul nii suurt ressurssi panustada.
Lisaks kliendi ahvatlemisele tootefoto edastama võimalikult palju tõest informatsiooni toote kohta. Pildistamisel ja järeltöötlemisel tuleb arvesse võtta tooterühma kõikide piltide mõju kodulehe terviklikule välimusele. Reklaamfotot võiks võrrelda kaupluse külluslikult  stiliseeritud vaateaknaga, tootefotod aga asendavad e-poes kaupluse riiulitele paigutatud tooteid.

See kursus tegeleb peamiselt “riiuli” fotoga. Eesmärgiks on korrektsete, hea valguse ja hea teravusega ning õigete värvidega fotode saamine võimalikult lühikese ajaga. Samuti on oluline, et tulemus oleks täpselt korratav ka samasse tootegruppi saabuva uue partii puhul.

 

Kellele

Kursus on mõeldud e-kaubandusega tegelevate ettevõtetele, kes soovivad sisustada oma stuudio ning koolitada välja inimesed tootefotosid pildistama. Eelduseks on peegelkaamera kasutamise oskus. (Selle teadmise puudumisel alustame siis kaugemalt.)

Samuti sobib ka juba tegutsevatele fotograafidele oma teadmiste täiendamiseks, nt arvutikasutamisel pildistamisprotsessis või ka hilisemal järeltöötlusel kvaliteedi ja kiiruse saavutamiseka õigete töövõtete leidmisel.

Kuna kursus on personaalne, siis lõpliku õppe- ja tegevuskava paneme kokku konkreetseid vajadusi arvestades nö kohapeal.

Kursusel on kolm eesmärki.

  • Esmalt aidata mõista fototehnikat ja valgust kvaliteetse ja tõeselt informatiivse tootefoto loomiseks. Vajadusel sisustame töö eripära arvestava tootefoto stuudio.
  • Teiseks, pidades silmas kogu e-poe välimust,  töötada välja töövoog kogu tooterühma ulatuses ühesuguse tulemuse saavutamiseks. Seega siis kogu e-poe korrektse välimuse nimel.
  • Ja kolmandaks rutiinse ja aeganõudva töö viimine mõistliku temponi kvaliteedis järeleandmisi tegemata.  

 

001

Kursuse teemad

 

  • Esmalt räägime tehnikast, peamiselt valgustusest. Mõtleme koos läbi, millist tehnikat on vaja just sinu toodete edukaks pildistamiseks.
  • Tehis ja loomulik valgus. Mil moel kasutada valgust/valgusteid erinevate toodete pildistamisel. Teeme seda stuudios, kus katsetame sobivaid lahendusi kohe ka praktiliselt. Seadistame ka kaamera ning valime sobiva optika.
  • Toodete ja töökoha ettevalmistamine.
  • Seadistame arvuti. Õpime pildistama otse arvuti ekraanile, et kohe tulemust hinnata nii visuaalselt kui eksimatute numbrite abil. Seadistame iga võttesessiooni nii, et toote värvid oleksid õiged. Sisestame vajaliku tooteinfo, et tekkivast pildipangast vajalik leida ning müügiinfoga siduda. Metadata.
  • Järeltöötlus. RAW konvertimine; vajalikud veebiformaadid ja -värviseaded; toote defektide korrastamine (õmblused, kortsud, liimilaigud, ebemed jne); foonide korrastamine, asendamine; suuruste ühtlustamine; rutiinse töö automatiseerimine jne. Kõik vajalik korrektse tootefoto veebilehele seadmiseks.

 

Hind ja maht

 

Kursuse lõpliku mahu mõtleme läbi koos õpilasega, arvestades tema vajadusi ja olemasolevaid teadmisi-oskusi. Harilikult kulub nende teemade läbimiseks vähemalt 24 tundi.

Ühe tunni hinnaks on 25-35€

 

Tehtud tööd

 

Lisaks paljudele väiksematele ettevõtjatele olen selle kursuse raames stuudiod sisustanud ja inimesed koolitanud sellistele ettevõtetele:

Rademar

Lenne

Shoftcom

Püsiv tootefoto kursus on ka Eesti Kunstiakadeemias. Seal õpetan tootedisainereid, nahakunstnikke ja tekstiilikunstnikke oma loomingut pildistama.

Tootefoto kursused on ka Eestifotos, BCS koolituses ja Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid